Кабмін заборонив імпорт коксу
Кабінет міністрів України також ввів квоту на імпорт вугілля (коксівного, бітумінозного та інших видів) об'ємом 10,2 млн тонн на 2013 рік.
Відповідне рішення закріпили урядовою постановою № 225 від 13 березня 2013 року.
Цим же документом Кабмін заборонив імпорт коксу та напівкоксу, вугілля роторного.
Квота об'ємом 10,2 млн тонн включає також обсяги палива необхідні для використання в технології пиловугільного вдування (2,5 млн тонн).
Наявність на українському ринку імпортного вугілля пояснюється його більш високою якістю порівняно з місцевою сировиною. Середній вміст сірки (найбільш шкідливої домішки) в українському вугіллі сягає 2,5%, російське вугілля містить близько 1% сірки, а американський - 0,5-1,4%.
Ціни на українське та імпортне вугілля на внутрішньому ринку приблизно однакові - $160-180/тонна за підсумками 2012 року.
Імпортним вугіллям, окрім металургів, користуються і цементні підприємства. У торішньому списку імпортерів присутні заводи "ХайдельбергЦемент Україна", "Югцемент", "Волинь-Цемент", "Подільський цемент", "Миколаївцемент", "Івано-Франківськцемент" та бахчисарайська "Будіндустрія".
Найбільшими імпортерами вугілля в Україні в минулому році були підприємства, підконтрольні Ринату Ахметову ("Метінвест"), Сергію Таруті (ІСД) і Лакшмі Мітталу ("АрселорМіттал Кривий Ріг").
Підприємства "Метінвесту" в 2012-му ввезли в Україну понад 4,3 млн тонн вугілля, ІСД - 3,1 млн тонн, "АрселорМіттал Кривий Ріг" - 2,2 млн тонн. На "Євраз" Романа Абрамовича припало близько мільйона тонн імпортованого в Україну вугілля.