З 23 червня 2015 року змінюються правила подачі документів для отримання шенгенської візи

За новими правилами українці повинні особисто подавати документи у консульство або до пункту прийому візових анкет, а також робити відбитки пальців.

Таке нововведення стосується всіх країн, що входять до шенгенської зони, розповів 2 червня на прес-конференції генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд.

«Перший візит до консульства після 23 червня буде трохи довшим. Адже процедура зняття відбитків може займати до 20 хвилин. Проте всі інші процедури та перелік необхідних документів залишаються незмінними», - розповів він.

За попереднім погодженням, відбитки пальців зніматимуться один раз на п’ять років. Проте консул зауважив, що оскільки система тільки починає працювати, то відбитки пальців можуть брати щоразу при видачі шенгенської візи.

Відбитки пальців при видачі візи не братимуть:

  • у дітей віком до 12 років;
  • у людей, котрі фізично не можуть їх здати;
  • у голови держави та членів уряду, якщо вони подорожують з офіційним візитом.

Оскільки з 23 червня впроваджують нову систему оформлення віз, то 22 червня, в понеділок, всі консульства та візові центри Польщі будуть закриті. За старим порядком документи можна подавати до 19 червня включно.

Зміна правил пов'язана з тим, що з 23 червня в шести країнах Східного партнерства (Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна) почне діяти візова інформаційна система (ВІС) країн Шенгенської угоди.

Візи, видані до 23 червня, залишаються дійсними до закінчення терміну їх дії.

ВІС - це централізована база даних, яка підтримує обмін інформацією про короткострокові візи в країнах Шенгенської угоди. У неї вносяться алфавітно-цифрові й біометричні дані заявників: ім'я, громадянство, місце проживання, рід занять, номер паспорта, тип запитуваної візи, місце призначення і тривалість передбачуваної поїздки, кордон країни Шенгенської угоди, яку планується перетинати в першу чергу при поїздці, інформація про осіб, які запрошують гостей, відбитки всіх пальців рук і цифрова фотографія.

Біометричні дані заявників будуть зберігатися у системі впродовж 59 місяців і використовуватися при обробці всіх наступних звернень за візами. Після закінчення 59 місяців заявнику знову доведеться надати біометричні дані.

Як вже відомо, великі надії покладались на саміт Україна-ЄС, що відбувся в Києві 27 квітня,але фактично він став провальним, а досягнення Україною її цілей, зокрема, безвізового режиму з ЄС, переноситься на наступний рік.