Щодо банківських металів та правил їх переміщення
Згідно Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженої постановою Правління НБУ від 27.05.2008 № 148, громадяни можуть переміщувати банківські метали лише за умови письмового декларування митному органу.
Фізична особа (резидент і нерезидент) має право ввозити в Україну та вивозити за її межі банківські метали вагою, що не перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет на умовах письмового декларування митному органу.
Підставою вивезення є індивідуальна ліцензія, яку видає територіальне управління Національного банку за місцем проживання фізичної особи.
Банківськими металами є золото, срібло, платина і метали платинової групи вищих проб відповідно до світових стандартів. Вони можуть бути у зливках і порошках, що мають сертифікат якості.
Довідково:
До банківських металів відносяться також монети з дорогоцінних металів з пробами для вітчизняних монет не нижче:
для золота - 995,
для срібла - 999,
для платини і паладію - 999,5.
Для іноземних монет з дорогоцінних металів проби повинні бути не нижче:
для золота - 900,
для срібла - 925,
для платини та паладію - 999.
Звертаємо увагу, що монети із зазначеними пробами відносяться до банківських металів незалежно від того чи є вони засобом платежу на території України чи ні.
Монети України із дорогоцінних металів з нижчими пробами переміщуються через митний кордон України згідно з порядком, установленим для переміщення готівки.