Про карнет "А.Т.А."
Карнет ATA — уніфікований міжнародний митний документ, прийнятий відповідно до положень Конвенції про тимчасове ввезення, укладеної у Стамбулі 26 червня 1990 року. Скорочення «A.T.A.» — це комбінація абревіатур французьких слів «admission temporaire» і англійських «temporary admission». Останнім часом більш вживаним є скорочення «ATA» (без крапок).
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.12.2004 № 988-р та Порядком видачі книжок (карнетів) A.T.A., затвердженим постановою Уряду України від 29.11.2006 № 1654, повноваження виступати гарантуючою організацією, що видає в Україні книжки (карнети) ATA, надані Торгово-промисловій палаті України.
ТПП України може делегувати повноваження щодо видачі книжок (карнетів) ATA регіональним торгово-промисловим палатам, залишаючись при цьому єдиною гарантуючою організацією в Україні.
Зі вступом ТПП України до міжнародної мережі гарантуючих асоціацій Україна з 1 березня 2008 року стала повноправним членом міжнародної системи ATA й запровадила на своїй митній території обіг карнетів ATA.
Карнет АТА - міжнародний митний документ, що використовується як митна декларація для товарів, які тимчасово без мита ввезені на митну територію країни-учасниці Стамбульської Конвенції. Карнет АТА гарантує сплату імпортного мита, митних зборів і платежів на території цієї країни у випадку порушення власником карнету митного режиму тимчасового ввезення. Переваги використання карнетів АТА По-перше, зникає потреба заповнювати будь-які митні документи безпосередньо у пунктах пропуску через митний кордон, оскільки карнет ATA заповнюється заздалегідь в організації, що уповноважена видавати ці карнети. Карнет АТА містить відривні аркуші для митних органів країн-учасниць, митний кордон яких перетинається. По-друге, власник карнету АТА при тимчасовому ввезенні товарів на термін до одного року звільняється від сплати ввізного мита, зборів і податків. Власник карнета ATA оплачує послуги організації, що його видала та грошову заставу, яка буде повернена після виконання операції тимчасового ввезення По-третє, за одним карнетом ATA товар може бути оформлений для тимчасового ввезення (транзиту) в (через) декілька країн-учасниць міжнародної системи карнетів ATA. Основні групи товарів, для тимчасового вивезення яких використовується карнет АТА - промислове устаткування - та продукція; - фотографічне та фільмографічне обладнання; - ювелірні вироби; - одяг; - медичне обладнання; - тварини; - мистецькі твори та вироби; - археологічні експонати; - театральні костюми і декорації; -комп`ютери та ін. Карнети АТА не можуть бути використані для товарів, що призначені для модифікації та ремонту. Мета використання товарів, що вивозяться за карнетами АТА - показ на виставках, ярмарках, шоу; - спортивні змагання; - використання професійного устаткування у виробничих операціях; - як комерційні зразки та ін.
Форма карнетів АТА
3. Невідривні документи для кожного відривного документа відповідно жовтого, білого і блакитного кольорів (не вилучаються з карнета АТА). Кількість відривних та невідривних документів, з яких комплектується карнет ATA, залежить від кількості країн тимчасового ввезення, а також кількості транзитних країн, через митну територію яких прямує вантаж.
|