Постанова НБУ від 19.03.15 № 194 "Про внесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів"

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 19 березня 2015 р.№ 194

 

Про внесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів

Відповідно до статей 7, 15, 36 Закону України "Про Національний банк України", статті 8 розділу II та статті 11 розділу III Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", з метою виконання міжнародних зобов'язань України, передбачених програмою з Міжнародним валютним фондом у межах Механізму розширеного фінансування у частині визначення офіційного курсу гривні до іноземних валют, Правління Національного банку України постановляє:

1. Унести до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 496, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 листопада 2003 року за № 1094/8415, зі змінами, такі зміни:

1) у пункті 3:

підпункт "а" викласти в такій редакції:

"а) до долара США - як середньозважений курс продавців і покупців, що склався за даними Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України в день установлення офіційного курсу";

в абзаці першому підпункту "б" слова "латвійський лат" та "литовський лит" виключити;

2) пункт 9 викласти в такій редакції:

"9. Офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів, зазначених в абзаці другому пункту 2 цього Положення, починає діяти наступного робочого дня після дня встановлення.

Офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів, установлений на останній робочий день тижня або на передсвятковий день, діє протягом наступних вихідних або святкових днів.

Офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів, установлений в останній робочий день тижня або в передсвятковий день, починає діяти в перший робочий день наступного тижня чи в перший післясвятковий робочий день.

Офіційний курс гривні до іноземних валют, зазначених в абзаці третьому пункту 2 цього Положення, установлюється в останній робочий день місяця та починає діяти з першого числа наступного календарного місяця і діє до кінця цього місяця";

3) у таблиці додатка 1 до Положення рядки "428 LVL 100 латвійських латів", "440 LTL 100 литовських литів" виключити.

2. Департаменту відкритих ринків (Чурій О. Є.) довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків України.

3. Контроль за виконанням цієї постанови залишаю за собою.

4. Постанова набирає чинності через 5 днів із дня її офіційного опублікування.

Голова В. О. Гонтарева